Laureaci konkursu filmowego #63sekundy – edycja 8: „Moja przyszłość”

Dobiegła końca kolejna edycja adresowanego do młodzieży w wieku 15-22 lata konkursu filmowego #63sekundy, którego organizatorem jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Z całej Polski napłynęło ponad 100 prac interpretujących konkursowe hasło: „Moja przyszłość”. Jury wytypowało trzech głównych zwycięzców i przyznało jedną nagrodę pozaregulaminową.

Filmy zostały nagrodzone podczas gali finałowej Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA w Krakowie. 

Decyzją niezależnego jury w składzie: Katarzyna Sarnowska, Zuza Woińska, Michał Oleszczyk, Mariusz Włodarski i Kuba Armata:

Nagrodę główną, 10 000 zł oraz statuetkę Grand Prix, otrzymała MAGDALENA GUZEK za film „Wiosna” – za: „bezpretensjonalny i czuły ton, dzięki któremu to, co najbardziej osobiste, okazuje się najbardziej uniwersalne”.

Drugą nagrodę, 2000 zł, otrzymała ULYANA FARYNKO za film „Poczekam na siebie” – „za świeżość formy i autentyczność treści, a także za cenną myśl, że na siebie zawsze warto zaczekać”.

Trzecią nagrodę, 1000 zł, otrzymał MICHAŁ MACIEJEWSKI za animację „Plan na przyszłość” – „za oryginalne opowiedzenie o przyszłości naszego wspólnego domu, który na co dzień nieodpowiedzialnie niszczymy”.


W tym roku ufundowano również nagrodę pozaregulaminową, przyznaną przez jednego z patronów konkursu – Szkołę Filmową w Łodzi, zgodnie z decyzją Rektor, Jej Magnificencji prof. Milenii Fiedler.
Nagrodę pozaregulaminową otrzymał JAKUB BOROWSKI za film „Przypadki”. Laureat będzie miał możliwość skonsultowania swoich prac filmowych z ekspertami Szkoły Filmowej w Łodzi.

Zaangażowanie uczestników było ogromne. Nadesłane prace ukazały duży talent młodych, ambitnych twórców. Wybór był trudny, bo tegoroczny poziom konkursu był bardzo wysoki, jury musiało się więc zmierzyć z niełatwym zadaniem wyłonienia laureatów. „Co roku otrzymujemy filmy, które zaskakują nas nie tylko swoją historią, ale też pomysłowością” – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. „Cieszę się, że Muzeum Powstania Warszawskiego daje młodym twórcom możliwość wypowiedzenia się na temat ich wizji świata i kultury. Dzięki konkursowi #63sekundy uczestnicy mogą stawiać swoje pierwsze kroki w sztuce filmowej, które być może są pierwszymi krokami w ich przyszłej karierze”.


Tegorocznym partnerem konkursu był Adrian Kilar, autor kanału YouTube „Mówi kamera”, w którym uczy warsztatu filmowego. Specjalnie dla uczestników konkursu #63sekundy przeprowadził poradnik video, w którym zamieścił kilka wskazówek o tym, jak poprawnie nagrywać krótkie formy wideo telefonem komórkowym i nie tylko.

Wszystkie prace konkursowe oraz warsztaty Adriana Kilara można obejrzeć na kanale YouTube Muzeum Powstania Warszawskiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a uczestników – i nie tylko – zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu filmowego #63sekundy!

 


 

Organizator: Muzeum Powstania Warszawskiego
Współorganizator: Mastercard OFF CAMERA
Patroni: Szkoła Filmowa w Łodzi, Katedra Fotografii Uniwersytetu Warszawskiego
Partner: Adrian Kilar Mówi Kamera
Mecenas Muzeum: PZU
Partner strategiczny Muzeum: Grupa PGE
Partner projektów edukacyjnych: KGHM

 

 

Zobacz także

Nasz newsletter