Przyznaj nam Wdechę za Festiwal!

Gazeta Wyborcza po raz siódmy przyznaje kulturalne nagrody Gazety "Co jest Grane?". Festiwal Warszawski "Niewinni Czarodzieje" został w tym roku nominowany do nagrody w kategorii "Wydarzenie roku 2010". Zachęcamy do oddania głosu na Muzeum...

Gazeta Wyborcza po raz siódmy przyznaje kulturalne nagrody Gazety "Co jest Grane?". Festiwal Warszawski "Niewinni Czarodzieje" został w tym roku nominowany do nagrody w kategorii "Wydarzenie roku 2010". Zachęcamy do oddania głosu na Muzeum Powstania Warszawskiego w Plebiscycie Publiczności.

Aby zagłosować na Muzeum Powstania Warszawskiego należy wysłać SMS na nr 71007 o treści WDECHY 14 IMIE UCZESTNIKA NAZWISKO UCZESTNIKA (np. WDECHY 14 JAN KOWALSKI)


Jest to  także możliwość wygrania jednej z trzech wycieczek marzeń na Wyspy Kanaryjskie! Dla najbardziej aktywnych uczestników plebiscytu (największa liczba wysłanych SMS-ów) redakcja przygotowała także nagrody pocieszenia: bilety do kina, na wystawy, książki, zaproszenia na Galę Finałową WDECHY 2010 i gadżety reklamowe.Wygrywają kolejni najbardziej aktywni uczestnicy konkursu do momentu wyczerpania puli nagród!


Plebiscyt i konkurs trwają od dnia 7 stycznia 2011 roku do dnia 1 lutego 2011 roku.


Szczegóły i regulamin na www.wdechy.pl

 

Festiwal Warszawski organizowany jest od 2005 roku przez Instytut Stefana Starzyńskiego (oddział Muzeum Powstania Warszawskiego). Idea Festiwalu Warszawskiego "Niewinni czarodzieje" nawiązuje do odwilży października po 1956r., jednego z najbardziej barwnych okresów w polskiej kulturze lat 50. Patronami festiwalu do tej pory byli m.in. Leopold Tyrmand, Krzysztof Komeda, Zbigniew Cybulski, Kalina Jędrusik czy Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. Celem Festiwalu jest promocja sylwetek znanych postaci życia kulturalnego Warszawy i poprzez ich twórczość inspirowanie młodych warszawskich twórców do realizacji innowacyjnych, atrakcyjnych wydarzeń artystycznych aktywizujących i sprzyjających integracji różnych pokoleń mieszkańców stolicy. Staramy się pokazywać uczestnikom ciekawe, czasami nieco zapomniane miejsca i przestrzenie. Do tej pory organizowaliśmy nowatorskie przedsięwzięcia w piwnicach hotelu Europejskiego, w piwnicach kamienicy na Smolnej, w kinie „Iluzjon”, czy w opuszczonej Bibliotece Krasińskich na ul. Okólnik, w kinie „Wars” na Nowym Mieście, na Dworcu Głównym, czy w dawnej siedzibie KC i w dawnej restauracji Sofia.

Zobacz także

Nasz newsletter