Spektakl Michała Zadary. Bilety w sprzedaży!

Prezentujemy drugi zwiastun spektaklu Michała Zadary „Awantura Warszawska. Waszyngton - Moskwa - Londyn”, którego premiera z okazji 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, odbędzie się 1 sierpnia...

Zapraszamy na spektakl Michała Zadary „Awantura warszawska. Waszyngton – Moskwa – Londyn”, którego premiera z okazji 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, odbędzie się 1 sierpnia, o północy, w Sali pod Liberatorem w Muzeum Powstania Warszawskiego.


Czytaj bloga Michała Zadary "Awantura warszawska" >

Czytaj felieton Michała Zadary na e-teatr >UWAGA: Wstęp na spektakl wyłącznie z ważnym, nieskasowanym, biletem wstępu do Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z dołączoną wejściówką na spektakl. Bilety wraz z wejściówką do... nabycia w kasie MPW, od 20 lipca, od godz. 14.00 (cena 10 zł).

W dniach 20 lipca - 5 sierpnia 2011 roku (lub do wyczerpania puli biletów) w godzinach pracy kasy, Muzeum Powstania Warszawskiego będzie sprzedawać bilety na spektakl „Awantura warszawska. Waszyngton-Moskwa-Londyn” w reżyserii Michała Zadary. Premiera: 1 sierpnia, godz. 24:00, kolejne spektakle 2,3,4,5 sierpnia, godz. 20:00, Sala po Liberatorem.

Pod pojęciem biletu na spektakl rozumiemy: bilet do MPW w cenie 10 zł + wejściówka na spektakl. Nie obowiązują zniżki. Publiczność zostanie wpuszczona na widownię jedynie po okazaniu wejściówki i nieskasowanego biletu do MPW razem.


Jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów na spektakl.

 

Spektakl został stworzony na podstawie dokumentów wysyłanych przez Winstona Churchilla, Józefa Stalina, Franklina Roosevelta, polskich dowódców, a także korespondencji pomiędzy dyplomatami angielskimi, amerykańskimi, radzieckimi i polskimi w trakcie Powstania Warszawskiego. Michał Zadara przygląda się dyplomacji międzynarodowej sprzed 67. lat, a także stara się ukazać losy Polski, w szczególności walczącej Warszawy. Spektakl będzie można oglądać zarówno chodząc między aktorami, grającymi postaci historyczne, jak i odbierać go jako rodzaj filmu montowanego na żywo. Michał Zadara realizuje swój projekt z zespołem twórców współpracujących przy wydarzeniach teatralnych ostatnich lat, takich jak Utopia będzie zaraz w Starym Teatrze, Orseteia w Operze Narodowej, Anty-Edyp w Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatrze Polskim, czy Wielki Gatsby w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

Premiera spektaklu Awantura Warszawska. Waszyngton – Moskwa – Londyn odbędzie się 1 sierpnia o godz. 24.00 w Sali pod Liberatorem Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79. Kolejne spektakle odbędą się w dniach 2-5 sierpnia o godz. 20.00.


Wykonawcy:
Reżyseria: Michał Zadara
Dramaturgia: Daniel Przastek
Scenografia: Robert Rumas
Kostiumy: Julia Kornacka
Muzyka: Dominik Strycharski
Producent wykonawczy: Małgorzata Kozioł
Trailer: Artur Sienicki
Montaż: Andreas Kufke

Obsada:
Krzysztof Boczkowski
Arkadiusz Brykalski
Juliusz Chrząstowski
Tomasz Cymerman
Szymon Czacki
Edward Linde Lubaszenko
Grzegorz Młudzik
Sean Palmer
Jacek Piątkowski
Adam Szczyszczaj
Barbara Wysocka

Zobacz także

Nasz newsletter