Uroczystość odsłonięcia pomnika Cichociemnych Spadochroniarzy AK.

W poniedziałek, 7 października 2013 roku o godz. 12.00 na zieleńcu przy ul. Matejki 7 (nieopodal Ambasady Kanady, z widokiem na pomnik Polskiego Państwa Podziemnego) odbędzie się uroczyste...

W poniedziałek, 7 października 2013 roku o godz. 12.00 na zieleńcu przy ul. Matejki 7 (nieopodal Ambasady Kanady, z widokiem na pomnik Polskiego Państwa Podziemnego) odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Honorowy Patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. W uroczystości wezmą udział, obok Prezydenta RP, ostatni żyjący cichociemni, m.in. gen. bryg. Stefan „Starba” Bałuk, rodziny Cichociemnych, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych.


Pomysłodawcą pomnika jest generał Stefan „Starba” Bałuk, który zgłosił się do Muzeum Powstania Warszawskiego z prośbą o upamiętnienie Cichociemnych Spadochroniarzy AK. Muzeum wspólnie z Jednostką Wojskową GROM oraz Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa zrealizowały ten pomysł.


Autorem pomnika jest znany warszawski rzeźbiarz Marek Moderau.

Zobacz także

Nasz newsletter