Pseudonim Sosenka.

Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną na nowe warsztaty w Muzeum Powstania Warszawskiego! W sobotę 24 listopada młodzież będzie mogła spotkać się z „Sosenką” – powstańczą łączniczką o niezwykłej osobowości...


Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną na nowe warsztaty w Muzeum Powstania Warszawskiego!  W sobotę 24 listopada młodzież będzie mogła spotkać się z „Sosenką” – powstańczą łączniczką o niezwykłej osobowości. Jak zostać Powstańcem, jak uciec od „krowy”, jak zrobić coś z niczego i wykarmić cały wagon ludzi? Zapraszamy na spotkanie, na którym będzie można usłyszeć, doświadczyć i zdobyć umiejętności przydatne w trudnych sytuacjach życiowych.


„W naszym domu i w domu sąsiednim już pełno było tych chłopców z opaskami i bronią. Kręciłam się koło nich - jak tu się do nich dostać, jak z nimi być. Poszłam dom dalej, do dowództwa i mówię, że muszę być, że w czymś się przydam. „Ale jak ty się przydasz, jak nie znasz Warszawy?” (z wywiadu z Zofią Czekalską ps. Sosenka, Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego).

Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Konferencyjne, początek o 12.00, rejestracja: zawiszacy@1944.pl

Zobacz także

Nasz newsletter