listy doręczone po 72 latach

Z powstańczej Warszawy na Twittera. Podsumowanie akcji #NiesiemyPamięć

W poniedziałek, 3 października zainicjowaliśmy na Twitterze akcję #NiesiemyPamięć, której celem było podtrzymanie pamięci o Powstaniu Warszawskim nawet po zakończeniu obchodów rocznicy 63 dni walk Powstańców. Uczestnicy akcji wcielili się w harcerzy powstańczej poczty polowej.

Przygotowując się do akcji, zeskanowaliśmy 160 listów wysłanych w czasie Powstania Warszawskiego i podzieliliśmy je na 5 skrzynek. Każdy list został przypisany jednemu listonoszowi, którego zadaniem było udostępnienie listu na swoim twitterowym profilu z wykorzystaniem odpowiednich tagów.

Akcja trwała od poniedziałku do środy, dwukrotnie trafiając do trendów na Twitterze. Wśród listonoszy znaleźli się m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, dziennikarze, sportowcy, blogerzy, profile instytucji publicznych oraz zwykli użytkownicy Twittera. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji i przyłączenie się do niesienia pamięci o Powstaniu Warszawskim.

Efekty akcji możecie zobaczyć pod tagiem #NiesiemyPamięć na Twitterze

Wybrane wpisy:

Zobacz także


22 października

„Placówka dobrych gier” – turniej gier planszowych

Czy to prawda, że gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia? Czy ciekawa gra potrafi nauczyć strategii i wspólnego działania? Zapraszamy do udziału w organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego turnieju gier planszowych.

więcej
11 października

Niesamowite zdjęcia Warszawy czekającej na odbudowę

Zapraszamy na promocję albumu „Czekając na odbudowę. Warszawa 1945–1950 w obiektywie Karola Pęcherskiego” z wyjątkowymi fotografiami powojennej stolicy opatrzonymi tekstami Jerzego S. Majewskiego.

więcej
akcja na Twitterze

#NiesiemyPamięć – pomóż dostarczyć powstańcze listy i podtrzymuj z nami pamięć o Powstaniu

2 października obchodziliśmy rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego. Pragniemy jednak, żeby pamięć o nim trwała cały rok, nie tylko od 1 sierpnia do 2 października.

więcej
dla nauczycieli

Program edukacyjny „Opowiem Ci o wolnej Polsce”

Zapraszamy nauczycieli i uczniów do udziału w 10. edycji programu edukacyjnego Opowiem ci o wolnej Polsce prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

więcej