Zaśpiewajmy „Warszawskie dzieci” #JednymGłosem

77. rocznica

Miniony rok pokazał jak bardzo brakować może spraw, które uznawaliśmy za oczywiste. Jak ważne są poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty, możliwość bycia razem; celebrowanie, dzielenie się, codzienność – są najpiękniejsze, gdy możemy je przeżywać razem z innymi ludźmi.

W zamkniętym muzeum brakowało nam naszych odwiedzających, uczestników koncertów i wydarzeń. Wspólnoty. Zaprosiliśmy wtedy Państwa do akcji #JednymGłosem. Żeby czerpać siłę z Waszej obecności i móc pokazać Powstańcom, z którymi jesteśmy w kontakcie, jak wspaniała społeczność jest w gotowości,
by niezalenie od obostrzeń znaleźć sposób celebrowania kolejnych obchodów i złożenia hołdu.

Przyłączając się do akcji #JednymGłosem udowodniliście Państwo, że nawet wirtualnie, chór ludzi, którym zależy, istnieje. Mamy nadzieję, że każdego roku będzie rósł w siłę. Dlatego ponownie zapraszamy do wspólnego tworzenia wirtualnego śpiewnika „(nie)zakazanych  piosenek”. Tym razem nagrajmy teledysk do utworu „Warszawskie dzieci”.

Nagrajcie go samodzielnie, w domu, z rodzinami, z przyjaciółmi, solo i w duetach. My, przy wsparciu zaproszonych artystów, zmontujemy obraz i dźwięk oraz nałożymy Wasze głosy tak, by z indywidualnych wykonań powstał chór. Liczymy, że będzie to wstęp do tradycyjnego, wspólnego śpiewania w sierpniu w Warszawie „(nie)zakazanych  piosenek”.

To jak? Zabrzmimy #JednymGłosem dla naszych Bohaterów?

Pokażmy jak licznie pamiętamy!    

#JEDNYM GŁOSEM

Instrukcja postępowania

Twoje zadanie to nagranie wideo lub audio Twojego wykonania utworu „Warszawskie dzieci”. Zapis utrwalony przez Ciebie zmontujemy z innymi zgłoszonymi nagraniami tak, by powstał teledysk z wirtualnym chórem tysięcy głosów.

POBIERZ TEKST UTWORU „WARSZAWSKIE DZIECI” >

NAGRANIE KROK PO KROKU

 • NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIA
 1. Pobierz podkład muzyczny >
 2. Nagraj się, jak śpiewasz do podkładu. Uwaga! Na nagraniu ma być tylko twój głos, nie podkład muzyczny – podkład ma jedynie pomóc Ci w utrzymaniu tempa, dlatego podczas nagrania odtwórz go sobie na słuchawkach. My nie możemy go słyszeć.
 3. Możesz nagrywać dowolnym urządzeniem – telefonem, kamerą, aparatem.
 4. Filmik zapisz w formacie mp4.
 5. Jeśli chcesz, możesz nam wysłać nagranie jedynie swojego głosu, bez obrazu.
 6. Nadaj plikowi nazwę taką jak Twój adres e-mailowy.
 7. Pobierz, wydrukuj i podpisz oświadczenie zgody na wykorzystanie wizerunku, następnie zrób zdjęcie lub skan tego dokumentu z Twoim podpisem. Znajdziesz je poniżej.
 8. Plik ze swoim nagraniem oraz zdjęcie podpisanej zgody na wykorzystanie wizerunku odeślij na adres jednymglosem@1944.pl
 9. Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca do godziny 23:59.

 

 • DŹWIĘK
 1. Pamiętaj, że musisz śpiewać w słuchawkach – dźwięk podkładu nie może być słyszalny w przesłanym do nas nagraniu. To tylko pomoc dla Ciebie.
 2. Zanim zaczniesz się nagrywać, przećwicz piosenkę kilka razy i sprawdź, czy Twój głos jest słyszalny.
 3. Nagraj swój głos, korzystając z odliczania, które się pojawia na początku podkładu muzycznego. Słuchając odliczania: „1, 2, 3, 4”, na „cztery” klaśnij – tak, żeby było to widoczne na nagraniu. Pomoże nam to w synchronizacji Twojego nagrania z innymi i w montażu teledysku.
 4. Jeśli chcesz śpiewać razem z rodziną lub przyjaciółmi, pamiętaj, że każdy z członków grupy musi mieć swoje słuchawki, przez które będzie słuchał podkładu.

 

 • OBRAZ
 1. Przed nagraniem przetrzyj obiektyw, żeby obraz był dobrej jakości i nie był rozmyty. Sprawdź, czy jesteś zadowolony/a z obrazu.
 2. Film możesz nagrać w pionie lub poziomie – jak Ci wygodniej.
 3. Nagrywając, pamiętaj o tym, żeby Twoja postać była dobrze oświetlona. Najlepsze jest światło naturalne – słoneczne.

 

 • WAŻNE!
 1. Nie montuj filmu, my się tym zajmiemy.
 2. Nie nakładaj filtrów czy masek, Twój film zostanie poddany profesjonalnej obróbce i zadbamy o to, żeby wszystko dobrze wyglądało.
 3. Pamiętaj o odesłaniu wraz z nagraniem podpisanego i zeskanowanego oświadczenia zgody na wykorzystanie wizerunku oraz – w przypadku, gdy jesteś niepełnoletni/a – oświadczenia przedstawiciela ustawowego. Bez tego Twoja praca pójdzie na marne – nie będziemy mogli wykorzystać nagrania.
 4. Pamiętaj o nagrywaniu w słuchawkach, żeby podkład muzyczny był słyszalny tylko dla Ciebie, a nie dla nas.

 

Śpiewajcie, nagrywajcie, czekamy!

REGULAMIN >

ZGODA NA KORZYSTANIE Z NADESŁANEJ PRACY I WIZERUNKU UCZESTNIKA >

OŚWIADCZENIE PRZEDSTAWICIELA USTAWOWEGO OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ >

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH >

Zobacz także

Nasz newsletter