Złóż życzenia najstarszemu Powstańcowi Warszawskiemu

15.02.2021

15 lutego 2021 r. pułkownik Kazimierz Klimczak „Szron” będzie świętował 107. urodziny. Zachęcamy do nagrywania filmów z życzeniami. Wszystkie przekażemy Pułkownikowi w ramach urodzinowego prezentu.

Pułkownik Kazimierz Klimczak „Szron” jest najstarszym żyjącym Powstańcem Warszawskim. Urodził się 15 lutego 1914 roku w Ciepłowie. W Wojsku Polskim służył od 1936 roku. Brał udział w kampanii wrześniowej, walczył w bitwie nad Bzurom. W Powstaniu Warszawskim walczył w szeregach Obwodu Ochota Armii Krajowej na Woli. Z Warszawy wyszedł wraz z ludnością cywilną.

Jak przyłączyć się do akcji wspólnego składania życzeń?

  • Nagraj film z życzeniami
  • Wyślij go mailem lub za pośrednictwem serwisu WeTransfer. W obydwu przypadkach na adres facebook@1944.pl. Na Wasze materiały czekamy do czwartku (11.02), do godz. 23:59
  • My włączymy Twoje nagranie, do długiego filmu, który przekażemy Pułkownikowi Klimczakowi w ramach urodzinowego prezentu.

 
Zachęcamy również do udostępniania Waszych nagrań w mediach społecznościowych.

Uroczystość w Muzeum Powstania Warszawskiego z okazji 105. urodzin pułkownika Kazimierza Klimczaka. Fot. Dominik Gralak / Muzeum Powstania Warszawskiego

Zobacz także

Nasz newsletter