zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Zapraszamy na wyjątkowy turniej gier planszowych, podczas którego wspólnie zagramy w grę poświęconą kurierom AK.
Wykład poruszy temat walk podziemia antykomunistycznego z władzą komunistyczną w rejonach o szczególnie żywych tradycjach patriotycznych, w tym szczególnie na Mazowszu.
„Czym dla ciebie jest przyjaźń?” – to hasło konkursu filmowego #63PL organizowanego po raz czwarty przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Off Camera. W tym roku ambasadorami akcji zostali Antoni Królikowski i Maurycy Popiel. Konkurs potrwa do 24 kwietnia.
Kwartet Śląski to jeden z czołowych polskich zespołów kameralnych o międzynarodowej sławie – koncertuje na estradach europejskich miast, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Japonii, Chinach i Korei Południowej.
Paweł Grabowski, Mirosława Gruszczyk i siostra Michaela Rak zostali laureatami tegorocznej Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. Statuetki przyznano podczas uroczystej gali, która odbyła się 31 marca 2019 r. w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dysponujemy ostatnimi wolnymi terminami na lekcje muzealne w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Kapituła nagrody wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach. Ich nazwiska poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 31 marca.
Wielu zna filmy dla dzieci „Bolek i Lolek”, „Miś Uszatek” czy „Piotruś i wilk”, ale mało osób wie, że bajki te zostały zrealizowane techniką animacji poklatkowej. Marcowe warsztaty to świetna okazja do poznania tajników tej metody. Będziemy opowiadać i tworzyć animacje o Warszawie.
W środę 27 marca startuje nowy cykl Muzeum Powstania Warszawskiego „Decydujący moment – spotkania z mistrzami polskiej fotografii”. W jego ramach będziemy zapraszali Państwa na spotkania z najbardziej znanymi i najważniejszymi polskimi fotografami. W trakcie cyklu postaramy się namówić naszych gości, aby oprócz swoich ikonicznych, powszechnie znanych prac zaprezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.
Patronem edukacyjnym filmu jest wydawnictwo Nowa Era.
Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety. Tym goręcej zapraszamy więc rodziny z dziećmi powyżej 7. roku życia do spędzenia aktywnego przedpołudnia z ciekawymi planszówkami w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Edukatorzy z Muzeum Powstania Warszawskiego przeprowadzą lekcje muzealne w dawnym areszcie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się