Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Od 16 kwietnia 2024 roku w Osace można zwiedzać wystawę „Warszawa. Feniks z popiołów”, która opowiada o losach stolicy Polski pod okupacją niemiecką, w czasie Powstania Warszawskiego oraz powojennej odbudowy. Osaka to drugie japońskie miasto po Hiroszimie, w którym prezentowana jest ekspozycja. Wystawę przygotowały Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Instytutem Polskim w Tokio oraz Osaka International Peace Center.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7. roku życia na spotkanie z grami planszowymi.
W ramach cyklu zapraszamy Państwa do Muzeum Powstania Warszawskiego na spotkania z najbardziej znanymi i najważniejszymi polskimi fotografami. W ich trakcie postaramy się namówić naszych gości, aby oprócz swoich ikonicznych, powszechnie znanych prac zaprezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.
Spośród 47 zgłoszeń Komicja selekcyjna wybrała 6 najlepszych przedstawień stworzonych przez uczniów szkół ponadpodstawowych.
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na nowy cykl HISTORIA ALTERNATYWNA , czyli cykl dyskusji i spotkań z wybitnymi pisarzami, historykami, popularyzatorami nauki oraz znawcami popkultury, poświęcony tworzeniu i analizie alternatywnych wersji dziejów.
Krystyna Krahelska – poetka, kompozytorka, autorka pieśni „Hej, chłopcy, bagnet na broń" to powstańcza sanitariuszka, która została upamiętniona w symbolu Warszawy – pomniku warszawskiej Syreny dłuta Ludwiki Nitschowej. W tym roku obchodziłaby 110. rocznicę urodzin. Z tej okazji zapraszamy na pokaz filmu biograficznego o Krystynie Krahelskiej.
Zapraszamy na wielkanocne warsztaty plastyczne dla dzieci od 7 roku życia. WSTĘP WOLNY po rejestracji.
Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety!
W związku z 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy serdecznie nauczycieli historii, WOS i wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie online „Powstanie Warszawskie – droga ku wolności”.
Przyjdź osobiście do Centrum Wolontariatu, zadzwoń, napisz e-mail lub odwiedź nasze media społecznościowe.
Zostań Wolontariuszem w Muzeum Powstania Warszawskiego! Dołącz do zespołu ludzi, którzy na co dzień dbają o pamięć wydarzeń z 1944 roku. Wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego biorą udział w akcjach społecznych, wydarzeniach kulturalnych, a także wspierają codzienną pracę Muzeum. Poznaj nas bliżej!
Wolontariat w Muzeum Powstania Warszawskiego ma charakter międzypokoleniowy. Współpracujemy z osobami w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Są wśród nas uczniowie, studenci, osoby aktywne zawodowe oraz seniorzy; pasjonaci historii i kultury, a także osoby, które chcą poznać ostatnich świadków historii. Bardzo ważna jest dla nas różnorodność i otwartość.
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się