zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Muzeum Powstania Warszawskiego wraz z m.st. Warszawą zainaugurowało akcję sadzenia drzew upamiętniających Powstańców Warszawskich. Jest to kolejna odsłona projektu „Korzenie pamięci”, do której Muzeum zaprasza potomków bohaterów sierpnia i września 1944 roku. Przy każdym drzewie stanie tabliczka z nazwiskiem Powstańca, którego historia została opowiedziana i nagrana w ramach akcji „Korzenie pamięci”.
W sobotę 13 maja w Warszawie odbędzie się kolejna Noc Muzeów. Co przygotowaliśmy z tej okazji? Koncert na otwarcie Pokoju na lato, wystawę w Fotoplastikonie Warszawskim oraz bezpłatne zwiedzanie muzeum i ekspozycji stałej Cele bezpieki. Zapraszamy!
Już 13 maja otwarcie Pokoju na lato – zielonego pawilonu na skarpie przy Muzeum Powstania Warszawskiego w sercu biurowej Woli.
Wóz bojowy „Kubuś”, samolot „Liberator”, łączniczka „Magda”, fotograf „Brok” – to tylko niektóre z wzorów pamiątkowych wpinek z Muzeum Powstania Warszawskiego. To nowość w ofercie muzealnego sklepiku.
W ramach cyklu zapraszamy Państwa do Muzeum Powstania Warszawskiego na spotkania z najbardziej znanymi i najważniejszymi polskimi fotografami. W ich trakcie postaramy się namówić naszych gości, aby oprócz swoich ikonicznych, powszechnie znanych prac zaprezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.
Dobiegła końca kolejna edycja adresowanego do młodzieży w wieku 15-22 lata konkursu filmowego #63sekundy, którego organizatorem jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Z całej Polski napłynęło ponad 100 prac interpretujących konkursowe hasło: „Moja przyszłość”. Jury wytypowało trzech głównych zwycięzców i przyznało jedną nagrodę pozaregulaminową.
18 września 1944 r., w ramach operacji „Frantic VII”, powstańcza Warszawa otrzymała największy ze zrzutów zaopatrzeniowych. Muzeum Powstania Warszawskiego, dzięki współpracy z Air Force Historical Research Agency, pozyskało kopie dokumentów związanych z operacją.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 roku życia na spotkanie z grami planszowymi. Patronem spotkania jest Prof. Karol Borsuk, który w czasie niemieckiej okupacji stworzył popularną grę „Hodowlę zwierzątek”.
Wiemy już, które spektakle zostaną pokazane na scenie w Muzeum Powstania Warszawskiego. Już teraz zapraszamy na wieczorne pokazy 18 i 19 kwietnia.
W trakcie zajęć poznacie świąteczne zwyczaje i nauczycie się filcowania na sucho. Pisanki, które wykonacie własnoręcznie, będą wyjątkową ozdobą wielkanocnego stołu. Zapraszamy!
Zapraszamy serdecznie nauczycieli historii, WOS i wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie online, przygotowujące do nauczania nowego przedmiotu „Historia i teraźniejszość” w liceach ogólnokształcących.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się