zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Wystawa ma na celu przedstawienie postaci Jana Rodowicza „Anody” jako przedstawiciela pokolenia Powstańców Warszawskich, którzy pragnęli po wojnie rozpocząć dorosłe życie i kontynuować przerwane przez okupację plany.
Jeśli w waszej rodzinie jest lub była kobieta, o której chcielibyście nam opowiedzieć, koniecznie przyślijcie nam jej zdjęcie – stanie się częścią wyjątkowej wystawy fotograficznej, którą zorganizujemy w marcu na Dzień Kobiet.
Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety. Tym goręcej zapraszamy więc rodziny z dziećmi powyżej 7. roku życia do spędzenia aktywnego przedpołudnia z ciekawymi planszówkami w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza uczniów warszawskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w akcji „Zima w mieście”.
Interesujesz się fotografią uliczną? Chcesz spróbować swoich sił podczas sesji portretowej w profesjonalnym studiu? Zapraszamy na zimową edycję cyklu poświęconego fotografii oraz historii Warszawy podczas II wojny światowej.
Wyspecjalizowane komórki Polskiego Państwa Podziemnego, osiągając szczyty pomysłowości, wytwarzały rozmaite skrytki i opakowania, służące do przechowywania i przenoszenia tajnych materiałów. Najpopularniejsze były skrytki konstruowane w przedmiotach codziennego użytku.
Wszystkich chętnych w wieku 9-12 lat, którzy mają ochotę rozpocząć swoją przygodę z szyciem, zachęcamy do udziału w warsztatach krawieckich.
W ramach cyklu zapraszamy Państwa do Muzeum Powstania Warszawskiego na spotkania z najbardziej znanymi i najważniejszymi polskimi fotografami.
Gry planszowe kształcą spostrzegawczość i pamięć, pobudzają do myślenia, potrafią nauczyć strategii i wspólnego działania. Same zalety.
W mijającym roku obchodziliśmy okrągłą, 75. rocznicę Powstania Warszawskiego. W związku z tym wybraliśmy 75 haseł, które najlepiej podsumują rok 2019 w Muzeum Powstania Warszawskiego. A jest co podsumowywać!
Serdecznie zapraszamy na bożonarodzeniową odsłonę warsztatów krawieckich dla dzieci.
Muzeum Powstania Warszawskiego wzbogaciło się o niezwykłą pamiątkę - akwarelę „Martwa natura z owocami” (1940–1943) Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
Podaj email i dołącz do newslettera
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się