1000 pamiątek – domowe skarby. Najciekawsze pamiątki z prywatnych zbiorów

wirtualna wystawa

Zapraszamy do wspólnego tworzenia wirtualnej wystawy pamiątek, gdzie będziecie mogli zaprezentować swoje najcenniejsze pamiątki związane z Powstaniem Warszawskim, okupacją czy przedwojenną Warszawą.

W lipcu 2017 roku otworzyliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego wystawę czasową „1000 pamiątek”, prezentującą najciekawsze eksponaty z naszych zbiorów. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, niejednokrotnie prosili Państwo   o jej wznowienie.

Teraz, gdy Muzeum jest czasowo zamknięte dla zwiedzających, nie możemy zorganizować tradycyjnej wystawy, na którą moglibyśmy Państwa zaprosić.  Zdajemy sobie równocześnie sprawę, że wiele osób wciąż w swoich domowych zbiorach posiada cenne pamiątki z Powstania, których nie zdecydowały się przekazać do żadnego z muzeów. Zapraszamy Państwa zatem do wspólnego tworzenia wirtualnej wystawy pamiątek. Wraz z powrotem do normalnego funkcjonowania Muzeum, chcielibyśmy także zaproponować Państwu wypożyczenie przedmiotów i archiwaliów z domowych zbiorów,  abyśmy mogli  zaprezentować je na specjalnie przygotowanej wystawie czasowej w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podczas kwarantanny tworzymy dla Państwa miejsce w naszych mediach społecznościowych, gdzie będziecie mogli zaprezentować swoje najcenniejsze pamiątki związane z Powstaniem Warszawskim, okupacją czy przedwojenną Warszawą. Oferujemy także wirtualne konsultacje na temat Państwa zbiorów – w naszym Muzeum pracuje wielu ekspertów specjalizujących się w tematyce Powstania Warszawskiego i II wojny światowej, którzy chętnie pomogą Państwu w identyfikacji pamiątek, wspomogą swoją wiedzą merytoryczną i uzupełnią informacje, które już Państwo posiadają. 

JAK OPISAĆ PAMIĄTKĘ:

  • zrób kilka zdjęć pamiątki
  • opisz, jeśli wiesz, do kogo należała i jakie były jej losy
  • wyślij historię i zdjęcia na adres: 1000pamiatek@1944.pl  
  • dołącz pytanie, jeśli chcesz skorzystać z porad naszych ekspertów 
  • dołącz informację oraz dane kontaktowe, jeśli  chciałbyś w przyszłości udostępnić pamiątki na wystawę czasową w Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Zobacz także

Nasz newsletter