Kolęda dla Powstańców. Zaśpiewajmy #JednymGłosem!

Ten rok dobitnie pokazał, że jedną z najważniejszych rzeczy jest móc z kimś dzielić swoje doświadczenia i emocje. I tego najbardziej nam dziś brakuje. Szczególnie teraz, gdy zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia. Czas spotkania. Czas bycia razem. Czas dzielenia się i wspólnego przeżywania.

Samotność w te Święta nie powinna dotknąć nikogo. A na pewno nie pozwolimy, by dotknęła najważniejszych dla nas ludzi – Powstańców. To im zawdzięczamy, że istniejemy, to dla nich działamy i pielęgnujemy pamięć Wydarzeń, a przede wszystkim ludzi. 

Z Wami i dzięki Wam zawitamy w te Święta do ich domów, by przynieść otuchę i świadectwo naszej obecności i pamięci. Już raz podczas tegorocznych Obchodów udało nam się pokazać, że istnieje niezwykły chór tysięcy głosów z całego świata, a ten chór to Wy.

Zróbmy z tego piękną tradycję!

Zapraszamy Was do akcji #JednymGłosem, czyli do stworzenia wirtualnego chóru i nagrania teledysku do kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

To jak?  Kolędujecie z nami – dla Nich?

Wystarczą Internet, telefon, słuchawki i uważne przeczytanie instrukcji postępowania ;)

To zdjęcie zostało wykonane podczas tradycyjnego spotkania wigilijnego Powstańców Warszawskich w Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym roku takie spotkanie się nie odbędzie, dlatego nasza akcja jest bardzo ważna. Fot. Dominik Gralak / Muzeum Powstania Warszawskiego

 

#JEDNYMGŁOSEM

Instrukcja postępowania

Twoje zadanie to nagranie wideo lub audio Twojego wykonania kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Zapis utrwalony przez Ciebie zmontujemy z innymi zgłoszonymi nagraniami tak, by powstał teledysk z wirtualnym chórem tysięcy głosów.

NAGRANIE KROK PO KROKU

 • NAJWAŻNIEJSZE DZIAŁANIA

 1. Z naszej strony pobierz podkład muzyczny > oraz tekst kolędy >
 2. Nagraj się, jak śpiewasz do podkładu. Uwaga! Na nagraniu ma być tylko twój głos, nie podkład muzyczny – podkład ma jedynie pomóc Ci w utrzymaniu tempa, dlatego podczas nagrania odtwórz go sobie na słuchawkach. My nie możemy go słyszeć.
 3. Możesz nagrywać dowolnym urządzeniem – telefonem, kamerą, aparatem.
 4. Filmik zapisz w formacie mp4.
 5. Jeśli chcesz, możesz nam wysłać nagranie jedynie swojego głosu, bez obrazu.
 6. Nadaj plikowi nazwę taką jak Twój adres e-mailowy.
 7. Z naszej strony pobierz >, wydrukuj i podpisz oświadczenie zgody na wykorzystanie wizerunku, następnie zrób zdjęcie lub skan tego dokumentu z Twoim podpisem.
 8. Plik ze swoim nagraniem oraz zdjęcie podpisanej zgody na wykorzystanie wizerunku odeślij na adres koleda@1944.pl 
 9. Na zgłoszenia czekamy do 13 grudnia do godziny 23:59.

 

 • DŹWIĘK

 1. Pamiętaj, że musisz śpiewać w słuchawkach – dźwięk podkładu nie może być słyszalny w przesłanym do nas nagraniu. To tylko pomoc dla Ciebie.
 2. Zanim zaczniesz się nagrywać, przećwicz piosenkę kilka razy i sprawdź, czy Twój głos jest słyszalny.
 3. Nagraj swój głos, korzystając z odliczania, które się pojawia na początku podkładu muzycznego. Słuchając odliczania: „1, 2, 3, 4”, na „cztery” klaśnij – tak, żeby było to widoczne na nagraniu. Pomoże nam to w synchronizacji Twojego nagrania z innymi i w montażu teledysku.
 4. Jeśli chcesz śpiewać razem z rodziną lub przyjaciółmi, pamiętaj, że każdy z członków grupy musi mieć swoje słuchawki, przez które będzie słuchał podkładu.

 

 • OBRAZ

 1. Przed nagraniem przetrzyj obiektyw, żeby obraz był dobrej jakości i nie był rozmyty. Sprawdź, czy jesteś zadowolony/a z obrazu.
 2. Film możesz nagrać w pionie lub poziomie – jak Ci wygodniej.
 3. Nagrywając, pamiętaj o tym, żeby Twoja postać była dobrze oświetlona. Najlepsze jest światło naturalne – słoneczne.

 

 • WAŻNE!

 1. Nie montuj filmu, my się tym zajmiemy.
 2. Nie nakładaj filtrów czy masek, Twój film zostanie poddany profesjonalnej obróbce i zadbamy o to, żeby wszystko dobrze wyglądało.
 3. Pamiętaj o odesłaniu wraz z nagraniem podpisanego i zeskanowanego oświadczenia zgody na wykorzystanie wizerunku oraz – w przypadku, gdy jesteś niepełnoletni/a – oświadczenia przedstawiciela ustawowego. Bez tego Twoja praca pójdzie na marne – nie będziemy mogli wykorzystać nagrania.
 4. Pamiętaj o nagrywaniu w słuchawkach, żeby podkład muzyczny był słyszalny tylko dla Ciebie, a nie dla nas.

 

Śpiewajcie, nagrywajcie, czekamy!

REGULAMIN AKCJI #JEDNYMGŁOSEM >

ZGODA NA KORZYSTANIE Z NADESŁANEJ PRACY I WIZERUNKU UCZESTNIKA >

OŚWIADCZENIE PRZEDSTAWICIELA USTAWOWEGO OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ >

INFORMACJA NA TEMAT PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH >

 

Zobacz także

Nasz newsletter