Misja Bradla trwa! Premiera czwartego tomu serii komiksowej BRADL

24.10.2019

W czwartym tomie opowiadającym o burzliwych losach polskiego szpiega nie brakuje dramatycznych przygód, nieoczekiwanych zwrotów akcji, uwodzicielskich superagentek oraz… szczypty poezji.

Muzeum Powstania Warszawskiego i wydawnictwo Egmont Polska zapraszają na premierę najnowszego tomu komiksu „Bradl”, która odbędzie się 30 października w Muzeum, w Sali pod Liberatorem. 

 

Tym razem Kazimierz Leski wyruszy poza stolicę, by odzyskać cenny ładunek. Czy uda mu się dowiedzieć czegoś o początkach Muszkieterów i o ich tajemniczym dowódcy? Tymczasem w Warszawie Inżynier kontynuuje niebezpieczną grę z innymi ugrupowaniami polskiego podziemia oraz z Niemcami. Stawką jest pół miliona złotych – kwota niezbędna do dalszego funkcjonowania organizacji. Aby zdobyć pieniądze, szef Muszkieterów wezwie swoją najlepszą agentkę. Niespodziewanie na scenę wkroczy inna zabójcza piękność – Krystyna Skarbek. Dawna znajoma Inżyniera, obecnie pracująca dla brytyjskiego wywiadu, przedstawi mu propozycję nie do odrzucenia. Dla Leskiego i jego towarzyszy oznaczać to będzie same kłopoty…

Kolejne tomy serii komiksowej poświęconej legendzie polskiego wywiadu – Kazimierzowi Leskiemu „Bradlowi”, ale też i innym bohaterom historycznym, dowodzą, że połączenie prawdy historycznej, fikcji i nowoczesnej formy jest interesujące dla współczesnego odbiorcy – podkreśla Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Tomasz Kołodziejczak, członek zarządu i dyrektor zarządzający działem książek i gier w wydawnictwie Egmont, zaznacza: Wartka akcja, bogate historyczne tło, niezwykli bohaterzy, skomplikowana intryga, precyzyjne rysunki – czego więcej można chcieć od komiksu? A wszystkie te elementy czytelnicy znajdą w serii „Bradl”.

Tobiasz Piątkowski, autor scenariusza, uchyla rąbka tajemnicy: Najnowszy tom „Bradla” to przedostatnia część jego przygód w szeregach Muszkieterów – najbardziej tajemniczej organizacji szpiegowskiej w okupowanej Polsce. Tom czwarty to z jednej strony epickie starcia z niemieckimi oddziałami pod Kockiem, a z drugiej – osobisty dramat Inżyniera, który będzie musiał wybierać między niezależnością, a możliwościami dawanymi przez współpracę z brytyjskim wywiadem. Jego decyzja zaważy na dalszych losach wszystkich współpracowników z Bradlem na czele, a w finale gry nie będzie zwycięzców.

W tomie czwartym rozszerzamy role postaci kobiecych, pojawia się kolejna piękna i tajemnicza kobieta. Ale mnie najbardziej zarówno pod kątem rysunku, jak i fabuły wciągnęły wątki akcji, czyli wątek batalistyczny pojawiający się we wspomnieniach jednego z bohaterów i knajpiana rozróba z malowniczą warszawską gangsterką w tle – dodaje Marek Oleksicki, rysownik.

Na tom składają się dwie opowieści graficzne: W tym dniu ukończyłem trzydziesty szósty wiek życia oraz Vesperale. Album został wzbogacony o wstęp historyczny brytyjskiej pisarki Clare Mulley, szkice kadrów i postaci oraz fotografie archiwalne. Fabuła komiksu jest fikcyjna, choć przedstawione wydarzenia opierają się na faktach historycznych.

Tom 4 dostępny już w sprzedaży!

Bradl, tom 4
Scenariusz: Tobiasz Piątkowski
Rysunki: Marek Oleksicki
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 64 strony
Format: 167 x 255
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-4282-4
Język oryginału: polski
Seria: Bradl
Kategoria: komiks polski
Tematyka: historyczna

Wydawcami komiksu są Muzeum Powstania Warszawskiego i Egmont Polska.

Publikację wsparli: PZU – mecenas muzeum oraz PGE – partner muzeum.

Komiks można nabyć m.in. w sklepie z pamiątkami Muzeum Powstania Warszawskiego oraz on-line >

Zobacz także

Nasz newsletter