Informujemy, że od 15 marca 2021 r. Muzeum Powstania Warszawskiego będzie nieczynne dla zwiedzających. Zachęcamy do pozostania z nami w kontakcie!
Jeszcze przed Dniem Wszystkim Świętych udało się wyremontować 11 grobów, gdzie pochowani są zarówno Powstańcy Warszawscy, jak i ofiary cywilne Powstania Warszawskiego. Zebrane środki pochodzą m.in. z publicznej zbiórki pieniędzy zorganizowanej przez wolontariuszy Muzeum podczas obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. W tym roku udało się zebrać 46 358,81 zł.
Zwiedzaj miasto na rowerze. Rozwiązuj zagadki i poznawaj tajemnice Targówka. Weź udział w Nawigacyjnym Rajdzie Rowerowym i powalcz o nagrody. Co ważne, sam decydujesz kiedy pojedziesz. Wystarczy tylko pobrać materiały, wsiąść na rower i ruszyć w trasę. Masz czas do końca października.
Od 18 września na stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego: www.1944.pl będzie można obejrzeć oryginalne zdjęcia lotnicze z września 1944 roku. Są to fotografie wykonane podczas lotu zwiadowczego z pokładu rosyjskiego samolotu, ukazujące sytuację głównie na lewym brzegu Wisły podczas Powstania Warszawskiego.
W ramach 2. edycji rocznicowego konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego, „Pamięć „W” kadrze” uczestnicy nadesłali łącznie ponad półtora tysiąca zdjęć. Szczególnie cieszy fakt że, prace konkursowe pokazują nie tylko obchody, które odbyły się na ternie całej Polski, ale również np. w Nowym Jorku, czy też Berlinie. Spośród przesłanych fotografii jury wyłoniło zwycięzców i wyróżnionych w dwóch kategoriach: zdjęcie pojedyncze i fotoreportaż.
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się