Wolne terminy lekcji muzealnych.

Szanowni Państwo mamy do zaoferowania wolne terminy lekcji muzealnych dla gimnazjów i liceów w 2013 roku (również w pierwszych miesiącach). Bliższe informacje uzyskacie Państwo pod nr telefonu 22 539 79 39...

Szanowni Państwo mamy do zaoferowania wolne terminy lekcji muzealnych dla gimnazjów i liceów w 2013 roku (również w pierwszych miesiącach). Bliższe informacje uzyskają Państwo pod nr telefonu 22 539 79 39. 

Muzeum Powstania Warszawskiego prowadzi lekcje muzealne z historii i języka polskiego na różnych poziomach nauczania – od szkoły podstawowej po licea i inne szkoły ponadgimnazjalne. Zajęcia są dostosowane do wieku uczestników. Gwarantują solidną porcję wiedzy o dziejach Powstania Warszawskiego i okresie II wojny światowej w Polsce.

Lekcje prowadzone są: w oparciu o kontakt z „żywą historią” - eksponatami, fragmentami ekspozycji oraz we współpracy z Powstańcami, w łatwej, zapadającej w pamięć formie, z uwzględnieniem nowoczesnej metodyki, w tym gier dydaktycznych i innych form nauczania interaktywnego.

Tematy lekcji dla gimnazjów i liceów:
63 dni niepodległej Polski. Bić się czy nie bić? – przyczyny i skutki Powstania Warszawskiego. „Sprawa Powstania Warszawskiego” – międzynarodowy i polityczny kontekst wybuchu, przebiegu i konsekwencji Powstania Warszawskiego. Powstańczy „dzień powszedni” – życie codzienne żołnierzy i ludności cywilnej w walczącej Warszawie. Bohaterowie Powstania – sylwetki Powstańców. Barwa i broń czyli o uzbrojeniu Powstańców. Ludność cywilna w Powstaniu Warszawskim – lekcja problemowa o sytuacji cywilów. Powstanie w dzielnicach – przebieg działań militarnych w poszczególnych częściach Warszawy. Świadectwo czasów – pamiętnikarstwo, satyra i propaganda powstańcza. Sztuka w czasach hekatomby – literatura, plastyka i fotografia powstańcza. Powstańcy po Powstaniu – PRL wobec żołnierzy i tradycji Polski Podziemnej. Poeci walczącej stolicy. Stolica w ruinach. Akcje bojowe Powstania Warszawskiego. Dwa Powstania. Powstanie w warszawskim getcie 1943 i Powstanie Warszawskie 1944.

Zobacz także

Nasz newsletter