Powrót

spis powstańczych biogramów

Powstańcze Biogramy to rodzaj internetowej encyklopedii poświęconej Powstańcom Warszawskim, którą każdy może współredagować.
Wszystkie A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Z Ż
Nazwisko Imię Drugie imię Funkcja Pseudonim Data urodzenia Data śmierci
Szyszko Mieczysław - dowódca zgrupowania "Sambor" 1902-02-03 1981-01-22
Czapla Kazimierz - dowódca zgrupowania "Gurt" 1897-01-15 1964-06-08
Sokołowski Mieczysław - zastępca dowódcy zgrupowania "Dakowski" 1908-11-13 1946-11-30
Konopacki Eugeniusz - dowódca batalionu - zgrupowania "Trzaska" 1906-01-11 1954-10-26
Rataj Franciszek - dowódca zgrupowania "Paweł" 1894-10-09 1958-11-30
Mokrzycki Marian Leoncjusz dowódca zgrupowania "Bicz" 1901-01-13 1944-09-20
Łojkiewicz Adolf - zastępca d-cy zgrupowania "Ryś" 1895-01-08 1952-05-15
Kozłowski Henryk - szef zgrupowania "Mirecki Stefan" 1904-10-15 -
Nurowski Aleksander - dowódca zgrupowania "Łysy" - 1944-08-03
Gęsicki Stanisław - dowódca zgrupowania "Józef" 1915-04-17 1993-09-22
Warszawski Józef - kapelan zgrupowania "Ojciec Paweł" 1903-03-09 1997-11-01
Czarnomski Zenon - adiutant dowódcy zgrupowania "Krzew" 1915-06-02 1959-11-24
Szawdyn Juliusz - dowódca zgrupowania "Konrad" 1908-12-17 1987-11-30
Janaszek Wacław Piotr szef sztabu zgrupowania "Bolek" 1903-12-01 1944-09-27
Rożałowski Roman - dowódca zgrupowania "Siekiera" 1913-05-25 1984-01-15
Ostkiewicz-Rudnicki Olgierd - dowódca zgrupowania "Sienkiewicz" 1892-02-15 1944-08-16
Marczuk Wincenty - kapelan zgrupowania "Homo" 1916-04-10 2001-01-26
Tomaszewski-Bończa Stanisław - zastępca dowódcy Zgrupowania "Jednorożec" 1902-03-03 -
Grudziński Czesław - dowódca zgrupowania "Ruczaj" 1908-05-14 1948-10-27
Zawadzki Włodzimierz - dowódca zgrupowania "Bartkiewicz" 1901-01-16 1955-01-15
Gajdowski Leon - dowódca zgrupowania "Ostoja" 1912-08-23 1990-07-27
Szypowski Jan - dowódca zgrupowania "Leśnik" 1889-01-05 1950-03-28
Chodowski Marian - z-ca dowódcy Zgrupowania "War" - -
Skibniewski Stanisław - dowódca zgrupowania "Cubryna" 1901-08-05 1958-05-03
Pilch Adolf - dowódca zgrupowania / pułku "Dolina" 1914-05-22 2000-01-26
Mich Stefan - dowódca zgrupowania "Kmita" 1913-12-07 1969-11-15
Świątkiewicz Wincenty - adiutant d-cy zgrupowania "Wicek" 1903-07-19 1957-06-29
Kamiński Marian - dowódca Zgrupowania "Żaglowiec" „Jur”, „Ster”, „Żaglowiec” 1912-05-24 1994-03-06
Nowosielski Feliks - kwatermistrz zgrupowania "Szczęsny" 1893-06-24 1944-08-16
Jaroszek Jan - szef sztabu zgrupowania "Proboszcz" 1908-12-21 1944-08-15