Zobacz, jakie wydarzenia organizuje Muzeum w najbliższym czasie
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza rodziny z dziećmi do udziału w grze plenerowej „Labirynt 44”, łączącej elementy zagadek edukacyjnych, escape roomu oraz rekonstrukcji historycznej z udziałem aktorów i statystów. Gracze będą się poruszać po zrekonstruowanym fragmencie przedwojennego Śródmieścia Warszawy, szukać skrytek, łamać szyfry, rozwiązywać zadania i zagadki. Wątkiem głównym tegorocznej edycji będą postacie samych Powstańców.
Dziś premiera „Spotkania z Warszawą” – pięknej, poruszającej interpretacji Brodki utworu Ireny Santor. Singiel ukazuje się na równo miesiąc przed 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i jest zapowiedzią albumu artystki pt. „WAWA” (premiera 26 lipca), powstałego we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.
Każdego dnia do Muzeum Powstania Warszawskiego przekazywane są pamiątki po Powstańcach Warszawskich. Zazwyczaj przynoszą je członkowie rodzin, znajomi, spadkobiercy lub kolekcjonerzy. W zeszłym roku do Muzeum trafił bezcenny przedmiot znaleziony na… śmietniku. Odkrywamy losy ukryte w tym, wydawałoby się, niepozornym obiekcie.
15 czerwca 2024 roku w słoweńskim Muzeum Historii Wojskowości w Pivce, została otwarta wystawa „Powstanie Warszawskie 1944 – Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać”. Jest dostępna dla zwiedzających do 2 października 2024 roku.
Za nami trzecia edycja rodzinnego pikniku zorganizowanego w ramach projektu „Korzenie Pamięci”. Wśród uczestników było blisko 350 osób - dzieci, wnuków, prawnuków oraz bliskich Powstańców Warszawskich.
Goście odwiedzający Muzeum Powstania Warszawskiego mogą skorzystać z audioprzewodników dostępnych aż w 28 językach.
Z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy wyjątkową postać polskiej sceny muzycznej – Brodkę. Wokalistkę, autorkę tekstów, kompozytorkę, reżyserkę, laureatkę Fryderyków. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej.
Gościem najbliższego spotkania z cyklu „Decydujący moment – spotkania z mistrzami polskiej fotografii” będzie Aleksandra Szmigiel. Zapraszamy w poniedziałek, 17 czerwca, o godzinie 18.00.
D’ARC według koncepcji i w reżyserii Krystiana Lady to współczesna opera rozpisana na trzy plany czasowe oraz sny, w których spotykają się bohaterki tej opowieści: Joan – fotografka z Paryża, córka polskich emigrantów; Joanna – warszawska wiolonczelistka, a zarazem Powstańczyni, oraz Giovanna – francuska bohaterka narodowa, Dziewica Orleańska. Tym, co łączy postaci tej historii, jest gotowość oddania się wizji większej niż życie.
W Muzeum Powstania Warszawskiego w dniach 23-24 maja 2024 odbyła się konferencja „III Rzesza wobec Powstania Warszawskiego”, mająca na celu kompleksowe przedstawienie tego wydarzenia z perspektywy niemieckich władz cywilnych i wojskowych, wpływu na niemiecką strategię wojenną i politykę okupacyjną.
Zapraszamy warszawskie szkoły podstawowe organizujące „Lato w mieście” na zajęcia edukacyjne do Muzeum Powstania Warszawskiego.
Informujemy o zmianie godzin otwarcia Muzeum Powstania Warszawskiego w długi weekend.
Nie pamiętam hasła Zarejestruj się
pola obowiązkowe
Nie pamiętam hasła Zaloguj się