Muzeum zamknięte do odwołania

11.03.2020

W związku z decyzją o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury Muzeum Powstania Warszawskiego zostaje zamknięte do odwołania. Równocześnie informujemy, że swoją ofertę edukacyjną i kulturalną przenosimy do przestrzeni wirtualnej. Od poniedziałku (16 marca) uczniowie i studenci będą mogli uczestniczyć w lekcjach historii on-line, a rodzice z dziećmi znajdą propozycje na wartościowe spędzenie czasu podczas pobytu w domach.

Muzeum Powstania Warszawskiego oraz jego oddziały: Cele Bezpieki i Fotoplastikon Warszawski od 12 marca 2020 będą nieczynne dla zwiedzających.  Osoby, które zakupiły bilety wstępu mają możliwość ubiegania się o zwrot kosztów. W tej sprawie należy kontaktować się z nami drogą mailową: zwroty@1944.pl W związku z dużą liczbą zapytań, bardzo prosimy o cierpliwe oczekiwanie na odpowiedź i wyrozumiałość.

Do odwołania zawieszona została rezerwacja zwiedzania Muzeum na najbliższe miesiące.

Nasze dotychczasowe cykle wykładów i warsztatów odbywających się w Muzeum przenosimy do przestrzeni wirtualnej. Od poniedziałku 16 marca na Facebooku Muzeum Powstania Warszawskiego emitowane będą dwa bloki tematyczne – poranny: skierowany do dzieci oraz popołudniowy – do studentów i dorosłych.

W tej wyjątkowej sytuacji proponujemy alternatywę dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będziemy kontynuować naszą misję edukacyjną w sposób bezpieczny i możliwy – za pośrednictwem internetu oraz naszych mediów społecznościowych. Wiemy, że najbliższy czas będzie wymagający dla wszystkich, dlatego chcemy dostarczyć dzieciom i dorosłym, narzędzi, by spożytkować go w sposób wartościowy. Nasza oferta może być uzupełnieniem edukacji szkolnej, a także możliwością pogłębienia swoich zainteresowań – powiedział Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

W ramach zajęć edukacyjnych proponujemy: lekcje o Powstaniu Warszawskim, warsztaty plastyczne, Q&A o Powstaniu oraz opowieść o historii Warszawy w zderzeniu z epidemiami, które dotykały stolicę na przestrzeni stuleci.

W bloku treści kulturalnych znajdą się m.in. historie tajnych agentów Polskiego Państwa Podziemnego, wykłady o architekturze, spotkania z cyklu Warszawa Dwóch Powstań, opowieści o archiwalnych fotografiach, wykłady o Warszawie Leopolda Tyrmanda.

Szczegółowy harmonogram transmisji podamy wkrótce. 

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku >

Zobacz także

Nasz newsletter