Spis powstańczych biogramów

Powstańcze biogramy
Nazwisko Imię Drugie imię Funkcja Pseudonim Data urodzenia Data śmierci  
Bontemps Stanisław - zastępca dowódcy plutonu "Boruta" 1925-09-18 2016-12-14
Paluch Jan Stefan zastępca dowódcy plutonu "Pantera" 1915-04-07 1999-08-13
Biesiekierski Antoni - zastępca dowódcy plutonu "Sten" 1924-02-19 1944-09-12
Górczyński Tadeusz - zastępca dowódcy plutonu "Kubin" 1917-06-03 1999-09-18
Dominik Jerzy - zastępca dowódcy Obwodu "Wilnianin" 1913-01-21 1944-08-18
Czerwionko (Wojciech Czerwionko-Przybyszewski) Zygmunt - zastępca dowódcy kompanii O-3 "Bem" 1915-06-30 1995-01-14
Iwanowski Wacław - zastępca dowódcy kompanii "Józwa" 1895-07-02 1975-10-25
Repucha Alojzy - zastępca dowódcy kompanii "Mirosław" 1916-02-20 -
Niemiński Zygmunt - zastępca dowódcy kompanii "Wir" 1906-05-01 1987-04-06
Kamionowski Michał Stefan zastępca dowódcy kompanii "Snop" 1918-04-21 1972-02-18
Białowąs Adam - zastępca dowódcy kompanii "Klon" 1914-03-20 1944-09-25
Ajewski Eugeniusz - zastępca dowódcy kompanii "Kotwa" 1915-12-30 2006-05-08
Baumiller Jerzy - zastępca dowódcy kompanii "George" 1918-02-26 2016-01-26
Grzebski Józef - zastępca dowódcy dywizjonu "Jeleń" "Wiktorowski" 1906-01-18 1944-09-02
Kaman Stefan - zastępca dowódcy drużyny "Olsza" 1926-05-19 -
Deczkowski Juliusz Bogdan zastępca dowódcy drużyny "Laudański" 1924-04-20 1998-06-22
Radziejowski Jerzy - zastępca dowódcy drużyny "Gottowt" 1919-10-17 2006-07-13
Wójtów Leszek Józef zastępca dowódcy baterii "Lew" 1920-04-09 1973-12-06
Draczyński Kazimierz - zastępca dowódcy batalionu "Sokół" 1909-05-25 2012-06-18
Ornoch Stanisław - zastępca dowódcy batalionu "Babicz" 1904-01-01 1969-06-30
Milewicz Zygmunt - zastępca dowódcy batalionu "Róg" 1896-05-04 1985-01-17
Hera Edmund - zastępca dowódcy batalionu "Pawłowski" 1901-09-21 1992-11-05
Stasiak Marian - zastępca dowódcy 1. plutonu "Kłosa" "Czółno" 1902-02-02 -
Tabiszewski Edward Kazimierz zastępca dowódcy drużyny "Piotrowicz" 1927-01-19 -
Kelus Tadeusz - zastępca dowódcy "Czaplicki" 1911-11-23 1996-10-02
Seidler Roman - zastępca dowódcy "Kogut" 1898-10-15 1958-01-04
Bień Adam - zastępca Delagata Rządu "Walkowicz" 1899-12-16 1998-03-04
Łojkiewicz Adolf - zastępca d-cy zgrupowania "Ryś" 1895-01-08 1952-05-15
Czarski Jerzy Aleksander zastępca / dowódca zgrupowania "Czachar" 1909-08-05 -
Samsonowicz Andrzej - zastępca / dowódca plutonu "Xiążę" 1922-09-18 1944-09-15
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter