Spis powstańczych biogramów

Powstańcze biogramy
Nazwisko Imię Drugie imię Funkcja Pseudonim Data urodzenia Data śmierci  
Ładziński Radosław Jerzy zwiadowca "Sulimczyk" 1927-03-02 -
Blajer Józef - zstępca dowódcy pułku "Reda" 1908-03-20 1994-05-25
Kostka Konstanty - zbrojmistrz "Włodek" 1913-05-27 1988-07-14
Tomaszewski Anatoliusz - zbrojmistrz "Ignacy" 1908-01-11 2000-03-26
Korzep Tomasz - zbrojmistrz "Siwek" - -
Dobrzański Tadeusz Mirosław zbrojmistrz "Pogorzelski" 1915-11-09 1969-07-13
Cybulski Leszek - zastępca szefa saperów "Pliszka" 1906-03-24 1958-02-13
Wilczyński Sylweriusz - zastępca szefa sanitariatu "Mangam" 1896-06-20 1947-04-17
Słodkowski Piotr Władysław zastępca szefa łączności "Buk" 1919-02-22 1990-01-19
Kaczmarek Franciszek - zastępca szefa kompanii "Mściwy" 1897-10-09 1977-11-27
Herman Franciszek Kwiryn zastępca szefa II Oddziału KG AK "Bogusławski" 1904-10-30 1952-12-21
Grochowski Tadeusz Andrzej zastępca szefa I Oddziału "Fidelis" 1901-03-02 1944-09-16
Bogusławski Jan - zastępca oficera żywnościowego "Jan" 1916-03-16 -
Tarnowski Ładysław - zastępca oficera technicznego "Kowal" 1915-09-24 1995-07-08
Zieliński Tadeusz - zastępca oficera informacyjnego "Stefan" 1914-07-11 1986-06-10
Michałowski Stanisław - zastępca lekarza naczelnego "Trzaska" 1914-11-28 1995-10-27
Piekarski Bronisław Michał zastępca kwatermistrza V Rejonu "Omega" 1901-06-13 1960-01-13
Bülow-Gorow Henryk - zastępca kwatermistrza batalionu "Konstanty" 1892-09-28 1944-08-20
Panufnik Kazimierz - zastępca kwatermistrza "Panecki" 1913-12-10 1970-10-18
Pluta Józef Władysław zastępca kwatermistrza "Skalski" 1898-03-19 -
Rode-Czerwiński Rudolf - zastępca kwatermistrza "Leliwa II" 1888-12-28 1966-07-21
Ruciński Stanisław - zastępca komendanta Składnicy "Bulion" 1918-07-27 1944-08-29
Gocman Stefan - zastępca Komendanta Rejonu "Oporczyk" 1903-08-01 1987-06-27
Łoskoczyński Juliusz - zastępca komendanta Rejonu "Kordian" 1898-01-29 1976-12-29
Jacyna Czesław - zastępca Komendanta PKB "Balcer" 1895-06-29 1953-06-18
Bandoła Tadeusz Adam zastępca Komendanta Obwodu "Wirtuoz" 1896-03-13 1984-06-07
Chrupek Michał Augustyn zastępca Komendanta Obwodu "Rój" 1898-08-28 1944-09-13
Czarniawski Bronisław - zastępca komendanta Obwodu "Józef" 1890-02-28 -
Bargiel Zygmunt Marian zastępca komendanta 3 Rejonu "Zygmunt" 1896-04-02 1957-10-17
Brenstiern-Pfanhauser Józef - zastępca komendanta "Jasiński" 1896-02-09 1971-11-13
Posiadasz jakiekolwiek dane lub materiały o mieszkańcach stolicy, którzy zginęli lub zaginęli w trakcie Powstania Warszawskiego? Chcesz poprawić biogram lub dodać nowe informacje o ofiarach cywilnych? Zaproponuj zmiany w formularzu. Wszystkie uwagi będą weryfikowanie przez grono historyków Muzeum Powstania Warszawskiego i po weryfikacji uzupełniane w bazie.

Pomóż uzupełnić bazę biogramów

Nasz newsletter