Powrót

spis powstańczych biogramów

Powstańcze Biogramy to rodzaj internetowej encyklopedii poświęconej Powstańcom Warszawskim, którą każdy może współredagować.
Wszystkie A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W X Z Ż
Nazwisko Imię Drugie imię Funkcja Pseudonim Data urodzenia Data śmierci
Panufnik Kazimierz - zastępca kwatermistrza "Panecki" 1913-12-10 1970-10-18
Pluta Józef Władysław zastępca kwatermistrza "Skalski" 1898-03-19 -
Parzuchowski Stefan - zastępca dowódcy zgrupowania "Wilczur" 1903-09-01 1991-05-16
Piotrowski Stefan - zastępca dowódcy plutonu "Roman" 1906-09-01 1994-01-16
Piekarzewski Kazimierz - zastępca dowódcy plutonu "Piłat" 1907-04-23 1985-04-21
Padlewski Roman - zastępca dowódcy plutonu "Skorupka" 1915-10-07 1944-08-14
Ptaszyński Józef Tadeusz zastępca dowódcy plutonu "Gazela" 1915-04-14 1944-08-28
Paluch Jan Stefan zastępca dowódcy plutonu "Pantera" 1915-04-07 1999-08-13
Potz Witold - zastępca dowódcy kompanii "Koperski" 1917-12-23 1985-07-30
Przeździecki Jan - zastępca dowódcy batalionu "Tomasz" 1908-06-30 1988-11-23
Paczuska Zofia - zakonnica, pielęgniarka "Siostra Ludwina" - 1944-09-25
Polakowska ---------- - zakonnica "Siostra Flawia" 1909-12-02 1944-08-31
Przykopek ---------- - zakonnica "Siostra Janina" - 1944-08-31
Petrulewicz Franciszka - zakonnica "Siostra Krystyna" 1912-02-04 1944-09-16
Pogonowska Irena - zakonnica "Siostra Władysława" 1908-01-05 1944-08-31
Pruszko Wanda - zakonnica "Siostra Amata" 1912-06-12 1985-03-02
Popiel Antonina Franciszka zakonnica "Siostra Tosia" 1916-06-19 1963-08-16
Płaska Halina - zakonnica "Siostra Jana" 1910-05-06 2006-10-21
Pytelewska Marianna - zakonnica "Siostra Karolina" 1910-02-21 1994-07-10
Petrykowska Ludmiła - zakonnica "Sławka" 1921-01-03 1995-05-14
Pszczolińska Leokadia - zakonnica "Siostra Bolesława" 1906-12-08 1990-12-13
Przemyska Aniela - zakonnica "Siostra Stanisława" 1916-03-19 1944-08-31
Puchała Genowefa - zakonnica "Siostra Jadwiga" - 1944-08-31
Pałubińska Marianna - zakonnica - 1899-09-21 1944-09-04
Patzer Henryk Karol Z-ca Okręgowego Delegata Rządu RP "Karol" 1904-08-09 1987-09-18
Pomykalska Ewa - telefonistka "Ada" 1925-12-23 -
Pilarski Józef - śpiewak "Oxa" 1909-02-20 1996-07-31
Pulnarska Krystyna - szyfrantka "Jaś" - -
Pełczyński Tadeusz Walenty szef sztabu KG AK "Grzegorz" 1892-02-14 1985-01-03
Pluta-Czachowski Józef Kazimierz Szef Oddziału V "Kuczaba" 1898-02-11 1979-08-05